У сучасному будівництві ця деталь покрівлі є однією з основних. Складається вона з комплектуючих елементів, з’єднаних між собою, це сприяє захисту стін і самого фундаменту. Головною функцією системи є відведення всіх видів атмосферних опадів з покрівлі.
Водостік ПВХ – що це і з чого він складається?
За способом організації він поділяється на 3 типи:
Найпростіший варіант, при якому вода стікає просто з даху будівлі – це неорганізований спосіб. Він не вимагає особливих зусиль під час установки. Найпоширеніший вид – це зовнішня організована (існує так само організована внутрішня, вона використовується в багатоповерхових будинках). Вона ідеально підходить для відведення дощової чи талої води з даху в водостічну трубу.
З чого складається водостік:
– ринви – металеві, пластикові, які створюють потрібний напрямок води і дозволяють їй стікати.
– водостічні труби – він же злив.
– комплектуючі елементи – хомути, воронки, трійники, решітки тощо.
Жолоб – це основний захист фундаменту від розмиття грунту, попадання вологи в підвали та нульові поверхи. Елемент запобігає можливе псування стін від вологи, грибка чи цвілі. Труби – збірні конструкції, що складаються з ланок та елементів. Всі елементи повинні збиратися і кріпитися суворо за інструкцією, з дотриманням всіх правил.
Яким же він буває?
– Пластиковий водостік (ПВХ);
– металевий.
За формою вони бувають круглі і прямокутні, а за розмірами жолоба: 150мм, 130мм, 125мм, 90мм.
Переваги та недоліки конструкцій з ПВХ:
– стійкість до ультрафіолетового випромінювання, не вигоряє та не іржавіє навіть з часом;
– не вибагливі в експлуатації та не вимагають додаткового особливого догляду;
– стійкість до перепадів температур широкого діапазону (від -40° до + 70° градусів) і можливість установки в різних кліматичних зонах;
– легкий матеріал з невеликою вагою, завдяки чому спрощується монтаж;
– великий вибір різних кольорів;
– міцність і стійкість до деформації;
– широкий асортимент комплектуючих дозволяє сконструювати будь-яку конфігурацію, з урахуванням будь-яких переваг та нюансів.
З недоліків, а вони зовсім незначні, можна назвати те, що продукція з ПВХ найчастіше застосовується для малоповерхових будівель. Дуже важливо розрахунки довіряти професіоналам, щоб не помилитися з розмірами. Монтаж теж повинен бути кваліфікований, так як помилки можуть привести до утворення щілин між стиками, а в подальшому – до протікання.